rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna


Niektórzy dziennikarze już przesądzili wyniki pierwszej tury, a ja przypominam, że nie tak dawno temu, wszystkie niemal sondaże wskazywały , że prezydentem zostanie Tadeusz Mazowiecki, a okazało się potem, że nie wszedł nawet do drugiej tury wyborów !

Historia lubi się powtarzać i wynik wyborczy Bronisława Komorowskiego może być podobny jak kiedyś Tadeusza Mazowieckiego, tym bardziej, że po uzyskaniu poparcia Włodzimierza Cimoszewicza i zaproponowaniu lewicowego kandydata na szefa NBP coraz mniej Polaków uważa Platformę Obywatelską za partię centro-prawicową.

Dlaczego tak niewiele pisze się o dotrzymywaniu danego słowa przez kandydatów i dlaczego podzielono ich na dwie grupy, a wiele mediów lansuje teorię kto na pewno znajdzie się w drugiej turze ?

Twierdzenie, że...."już jest pewne, których dwóch kandydatów będzie ostatecznie walczyć o prezydenturę", stanowi naruszenie podstawowych praw obywatelskich i powinno być ścigane przez prokuraturę jako przestępstwo wyborcze !

Sondaże są niewiarygodne, ale na ich podstawie ciągle wciska się kit medialny o tzw..."zmarnowanych glosach".

Według moich notowań, które przeprowadziłem telefonicznie wsród 100 osób ( zaznaczam , że ani jeden rozmówca nie odmówił mi odpowiedzi) wynika, że Bronisław Komorowski może zakończyć karierę kandydata na pierwszej turze wyborów.
Po przeliczeniu wyników sondażu okazało się, że kolejność byłaby następująca :
Jarosław Kaczyński 33%, Marek Jurek : 20%, Janusz Korwin-Mikke: 20%, Bronislaw Komorowski 20%, Kornel Morawiecki 6%. Na pozostałych kandydatów nie będzie głosował ani jeden z moich kumpli(ja również nie) .
Jak Państwo przeliczycie, to w sumie daje to 99%.... "wybranej losowo, reprezentatywnej grupy osób".........., czyli nie ujawniłem jednego głosu.

Głos ten jak Państwo widziecie może zadecydować kto obok Jarosława Kaczyńskiego znajdzie się w drugiej turze.

To ma być mój głos.

Może ten głos oddam na Jarosława Kaczyńskiego i wtedy Państwowa Komisja Wyborcza będzie miała niezły problem do rozstrzygnięcia, kto z pozostałych kandydatów ma wejść do drugiej tury ?
Na pewno NIE BĘDĘ GŁOSOWAŁ NA Bronisława Komorowskiego, a zatem istnieje możliwość, że do drugiej tury przejdą obok Jarosława Kaczyńskiego Janusz Korwin Mikke, lub Marek Jurek .

Wszystkich tych trzech polityków miałem okazję poznać osobiście i porozmawiać z nimi na długo przed kampanią wyborczą .

Uważam , że w przypadku pary Jarosław Kaczyński- Marek Jurek, druga tura byłaby bardzo merytoryczna, pełna troski o polską rodzinę i o ochronę życia, a także niezwykle cementująca nasze społeczeństwo .

Jeżeli natomiast w drugiej turze spotkają się J. Kaczyński z J. Korwinem Mikke, to będzie to kampania wyborcza pełna poczucia humoru, również bardzo merytoryczna i skupiająca się na sprawach gospodarczych.

Każdy z trójki kandydatów : J.Kaczyński, J. Korwin Mikke i M. Jurek gwarantowałby, że "Mundial" byłby w czasie kampanii przed drugą turą wyborów na marginesie spraw krajowych, bo kampania wyborcza nie byłaby tak beznadziejnie nudna jak do tej pory !

Ktoś może mnie jeszcze zapytać kto jest moim faworytem ?

Tego nie ujawnię, bo glosowanie jest tajne, a ja mam czas do niedzieli na decyzję czy poprę Jarosława Kaczyńskiego, czy Janusza Korwina Mikke, czy Marka Jurka, bo tylko tych trzech kandydatów może stawić czoła nowej koalicji PO-SLD !

Rajmund Pollak

2010-06-18 | Dodaj komentarz
123
2010-06-20 10:33:10
ale z ciebie poje.x.aniec. Nawet sie nie da doczytać do końca
pukpuk
2010-06-20 15:40:27
a dobrze sie Pan czuje?
123
2010-06-25 11:22:17
Normalnie.... prorok...!!!
SJc3oMgdc
2014-06-03 12:36:26
I am a beleiver in ltimied government and lower taxes generally but I haven't made up my mind what kind of tax structure I prefer other than a consumption tax. It seems that the reason corporate taxes are higher than individual income taxes is so that they can take larger risks without recourse. Basically, it's a way of socializing the downside risk throughout the corporate world? Am I off base on this?

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517455
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
To całkiem możliwe, że Bronisław Komorowski nie uzyska wystarczającej liczby głosów, aby wejść do drugiej tury wyborów !, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała